O aplikaci

Aplikace byla vypracována jako maturitní práce za účelem vytvoření vyúkového materiálu pro ZŠ i SŠ. Program je kompletně tvořen v Macromedia Flash 8 s používáním ActionScriptu 2.0, ale v budoucnu plánuji aplikaci aktualizovat a to jak obsahově, tak i na novější verzi ActionScriptu.

Pro úpravy obrázků a tvoření ikon bylo použito více grafických vektorových i bitmapových aplikací a to přesněji Fireworks, Illustrator, Photoshop a lehké úpravy tlačítek i ve Flashi. Na vytváření webovek jsem používal PSPad, Notepad a Dreamweaver. Pro editaci videa jsem zvolil program Pinnacle Studio a pro úpravu zvuku Cubase SX.

Videa byla vytvářena Full HD kamerou, ale záběry nejsou nijak kvalitní vzhledem k nekvalitní kameře. Fotografie byly foceny pomocí Nikonu D-40, což je kvalitní a spolehlivá zrcadlovka od velmi známé firmy. Zkušenosti s foťákem byli daleko kladnější než s použitou kamerou.

V aplikaci hodlám pokračovat a nadále ji rozvíjet a vytvářet kvízy. Plánuji aplikaci vydat i na CD a poskytovat ZDARMA zde na webu.